Dziecięce fantazje

Zdjecie-0365
Imię dziecka:
Kinga
Wiek:
16
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

guz mózgu

Dwa lata temu Kinga bawiąc się z kuzynem upadła i uderzyła się w głowę. W szpitalu stwierdzono duży obrzęk mózgu. Została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Przy następnym badaniu wykryto rozległy guz mózgu. Jest to odmiana glejaka – gwiaździak, który zaatakował płat czołowy, ciemieniowy, potylicowy i skronie. Dziewczynka od razu została skierowana na chemię. Guz się cofnął, ale po trzech miesiącach stwierdzono uodpornienie guza na terapię i szybki postęp choroby. Obecnie Kinga jest po radioterapii i czeka w domu na rezonans magnetyczny. Dziewczynka jest bardzo słaba. Ciągle leży w łóżku i na nic nie ma sił.

Telewizor plazmowy

Obecnie Kinga jest bardzo słaba. W domu cały czas spędza w swoim pokoju, w łóżku. Marzy o własnym telewizorze, dzięki któremu mogłaby rozwiać nudę i zainteresować się czymś. Mogłaby oglądać swoje ulubione filmy i programy telewizyjne. 

Tablet

Kinga to prawdziwy komputerowiec. Lubi grać w gry komputerowe, ale lubi też czytać książki. Jej ulubiona seria to „H₂O Wystarczy Kropla”. Teraz szpital jest drugim, a właściwie pierwszym domem dziewczynki. Kinga marzy o tablecie, który umiliłby jej szpitalną rzeczywistość i pozwoliłby być w kontakcie z koleżankami, na którym będzie mogła też czytać książki i grać w gry.

Telefon komórkowy

Kindze zepsuł się jej telefon. Nie może teraz być w stałym kontakcie z koleżankami i  kolegami ze szkoły. Dziewczynka marzy o nowym telefonie komórkowym, aby nie tracić kontaktu z przyjaciółmi.

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK