Dziecięce fantazje

Witaj - APEL O POMOC! Pawel Przyborowski jest chory na mukowiscydoze. Kazdy najmniejszy gest to szansa na dluzsze zycie. Nie badz obojetny!
Imię dziecka:
Paweł
Wiek:
12
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

 mukowiscydoza

Mukowiscydoza jest chorobą przewlekłą, postępującą, nieuleczalną, znacznie pogarszającą jakość i długość życia. Dotyczy wielu narządów, manifestuje się przede wszystkim objawami przewlekłej choroby oskrzelowo-płucnej oraz zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki z następstwami  zaburzenia trawienia i wchłaniania pokarmów. W efekcie dochodzi do znacznego niedoboru masy ciała i wzrostu. Ze strony układu oddechowego główne objawy to: przewlekły, napadowy, nieefektywny kaszel, nawracające zapalenia oskrzeli i płuc. Dość szybko dochodzi do przewlekłej kolonizacji bakteryjnej i powstania zmian nieodwracalnych pod postacią rozstrzeni oskrzeli, włóknienia miąższu płucnego, marskości płuc, w końcu do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Poprzez inhalacje i drenaże, które wykonuje się kilka razy dziennie oczyszczają płuca. Niestety zajmuje to tyle czasu, że dzieci muszą zamienić zabawę i beztroskie życie na uciążliwe inhalacje i drenaże, które przedłużają im życie. Wskazana jest również rehabilitacja i ruch, jak największa aktywność fizyczna.

Wyjazd do Legolandu FANTAZJA SPEŁNIONA

Klocki są pasją Pawła. Godzinami może budować różne konstrukcje. Największym marzeniem chłopca jest wyjazd do Legolandu. Chłopiec chciałby zobaczyć te wszystkie wspaniałe kolorowe budowle z klocków LEGO.

Klocki LEGO FANTAZJA SPEŁNIONA

Paweł ma kilka zestawów klocków LEGO, które są jego ulubionymi zabawkami. Bardzo ucieszyłby go kolejne zestawy tych wspaniałych, dających wiele radości klocków.

 

Newsletter

Jesteśmy na

Youtube NK