Dziecięce fantazje

Doo-fundacjiii
Imię dziecka:
Mikołaj
Wiek:
21
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

ostra białaczka mieloblastyczna

Mikołaj zachorował na ostrą białaczkę mieloblastyczną zimą 2013 roku. Chłopiec przeszedł cztery bloki chemioterapii, w trakcie których wystąpiła rozsiana grzybica płuc i wątroby oraz dwukrotne zakażenie sepsą. Po przebyciu całego leczenia chemioterapią i po krótkim pobycie w domu, Mikołaj jesienią przeszedł przeszczep szpiku kostnego od dawcy spokrewnionego (siostry). Od tamtego czasu szpital stał się drugim domem chłopaka, z powodu licznych zakażeń wirusem CMV, GVHD, płuc, zatok i wątroby. Mikołaj przeszedł długie i żmudne leczenie sterydami z powodu GFHD płuc, po której nastolatek dostał odmę płucną, zanik mięśni, cukrzycę sterydową. Obecnie chłopiec przebywa w szpitalu z powodu nawracających powikłań. 

Smartfon

Mikołaj ma telefon, ale jest to stary model. Często się psuje, zawiesza. Marzeniem chłopca jest smartfon, dzięki któremu będzie w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi. 

Tablet

Mikołaj bardzo dużo czasu spędza w szpitalu. Dlatego marzeniem chłopaka jest tablet. Taki sprzęt będzie doskonałym sposobem na szpitalną nudę oraz wniesie wiele radości w codzienne życie Mikołaja. 

Wyposażenie warsztatu

Mikołaj jest wielkim miłośnikiem motorów, motoryzacji. Ma własny motor, ale niestety nie może na nim jeździć. Chłopiec lubi też w wolnych chwilach majsterkować przy motorach. Fantazją Mikołaja jest wyposażenie warsztatu. Chłopca ucieszy skrzynia z kluczami do naprawiania motorów i innych pojazdów. Taki prezent pozwoli na rozwijanie pasji Mikołaja oraz pozwoli choć na chwilę zapomnieć o chorobie. 

 

Newsletter

Jesteśmy na

Youtube NK