Marzenie

DSC 0397
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
15
Województwo:
śląskie

Stół bilardowy FANTAZJA SPEŁNIONA

Kacper ma 12 lat i urodził się z rozszczepem kręgosłupa czyli przepukliną oponowo-rdzeniową. Od urodzenia jest rehabilitowany i jest bardzo dzielny, stara się żyć normalnie, jak jego rówieśnicy pomimo ograniczeń jakie stawia mu jego ciało. Kacper marzył o posiadaniu stołu bilardowego z nakładką na tenisa stołowego.


Marzenie Kacpra spełniło się podczas Podróży Spełnionych Fantazji kiedy odwiedziliśmy go w domu wraz z wolontariuszami z Kanady. Chłopiec spodziewał się wizyty, ale nie wiedział, że otrzyma od razu wymarzony stół. Niedługo przed nami przyjechała ekipa, która złożyła i wykalibrowała stół. Trwało to kilka godzin i wszystko było gotowe akurat na nasz przyjazd.

 

Kacper jest po operacji prostowania stopy i ma nogę w gipsie, więc jeździ na wózku, ale świetnie sobie radzi. Ma super starszego brata, który pomaga mu we wszystkim i mamie tak samo. To ciepły, odpowiedzialny chłopak, który dopiero kończy gimnazjum. Kacper z Olkiem otrzymali od jednego z wolontariuszy koszulki z podpisami kanadyjskiej reprezentacji w tenisie stołowym. Kacper również bardzo ucieszył się z koszulki z autografem KSU. Bardzo ucieszył się z CD i na naszą prośbę zaprezentował nam fragment koncertu. Olek wyjaśnił, że to death metal. Piotruś, młodszy brat, też ucieszył się z upominków.

 

Z młodszym bratem dziewczyny układały puzzle, a chłopcy grali z Kacprem i Olkiem w bilard. Ależ Olek mu pomagał: podkładał rękę pod kij, żeby był stabilny, pokazywał gdzie i jak uderzyć. Rewelacja. A Kacper chciał pokazać, że mimo wózka i niewygody daje radę sam. Kacper chodzi do normalnej szkoły, uczy się jeździć konno, jeździć na specjalnych nartach, na rowerze trójkołowym. Jest bardzo aktywny. Do tego 2 razy w tygodniu ma rehabilitację w domu. Mama jest bardzo dumna ze wszystkich swoich chłopaków. Tata całe dnie pracuje, żeby mama mogła się zająć chłopcami.

 

To była wspaniała wizyta i jesteśmy szczęśliwi, że z Waszą pomocą udało nam się wnieść radość w życie Kacpra – był on bardzo szczęśliwy.

 

Dziękujemy z całego serca:

  • prywatnym darczyńcom, którzy za pośrednictwem portalu siepomaga zebrali środki potrzebne na zakup stołu bilardowego, nakładki oraz pozostałych elementów;
  • firmie DMT z Będzina za nieodpłatny montaż stołu oraz udzielenie rabatu na zakup sprzętu;
  • zespołowi KSU za podarowanie CD i koszulki z autografami.

Galeria

  • DSC00093
  • DSC00102
  • DSC00103
  • DSC00105
  • DSC00106
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK