Marzenie

Dscf1040
Imię dziecka:
Mikołaj
Wiek:
8
Województwo:
śląskie

Lot helikopterem FANTAZJA SPEŁNIONA

8-letni Mikołaj choruje na rdzeniowy zanik mięśni, chorobę genetyczną, na którą dziś jeszcze nie ma lekarstwa. Chłopiec nie mówi, jest całkowicie unieruchomiony, nigdy nie chodził i nie siedział samodzielnie. Jego oddech wspiera respirator. Mikołaj miał jedną wielką fantazję – wzbić się w powietrze, poczuć się wolnym… choć na moment.

… Oderwać się od ziemi. Jakie to uczucie? Każdy z nas opisałby je inaczej. A Mikołaj? Czasem nie trzeba słów, wystarczy spojrzenie, głośny śmiech… Radości chłopca nie da się opisać. Gdy helikopter firmy Helipoland wzniósł się w powietrze, nie było chyba szczęśliwszego dziecka. Wtulony w ramiona taty chłonął każdą sekundę lotu, rozkoszował się każdym momentem, po raz pierwszy widząc świat z innej perspektywy.

Dla Mikołaja i jego bliskich był to wyjątkowy pierwszy dzień września. Nigdy nie zapomną pikniku lotniczego w Bielsku Białej, lotu widokowego, ciepła i życzliwości. Te wspomnienia zostaną z nimi już na zawsze.

Za spełnienie największej fantazji Mikołaja z całego serca dziękujemy Panu Bartłomiejowi Kieblesz, właścicielowi firmy Helipoland. Dziękujemy też Panu pilotowi, który zasiadł za sterami helikoptera marzeń.

Galeria

  • 121624
  • Received 242887533037
  • Resized 20180901 120718 9661
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK